wtorek, 18 listopada 2008

Dark Horse

Dark Horse jest to szósty album studyjny kanadyjskiej grupy grungowej Nickelback. Premiera miała miejsce 18 listopada 2008 roku. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Mutt Lang, znany ze współpracy z takimi zespołami jak AC/DC czy Def Leppard.

Jest dokładnie tak jak się spodziewaliśmy, krążek jest naprawdę udanym dziełem, żeby nie powiedzieć, że najlepszym w historii grupy. Dark Horse posiada wszystko, co powinna mieć rock`and`rollowa płyta, a mianowicie energię, ciekawe riffy, żywiołowość. Już po włączeniu płyty słyszymy ostry kawałek "Something in Your Mouth" zwiastujący coś ciekawego. Są również piosenki typowe dla Nickelback, jak "I'd Come For You" czy "Never Gonna Be Alone". Zawarte są również ciekawe solówki, które zainteresują każdego. Płyta prezentuje się naprawdę ciekawie i jest godna uwagi. Krążek z całą pewnością ciepło zostanie przyjęty przez dotychczasowych fanów, a niewykluczone, że wielu innych również się nim zainteresuje.

Nickelback występuje w niezmiennym składzie od 1995 roku: Chad Kroeger (śpiew, gitara prowadząca), Ryan Peake (gitara rytmiczna) Mike Kroeger (gitara basowa), Daniel Adair (perkusja).

Brak komentarzy: