poniedziałek, 17 listopada 2008

Epiphone G400

G400 jest sztandarową produkcją firmy, Epiphone, wytwarzające gitary na każdą kieszeń. Ten model przeznaczony jest właśnie dla tych, którzy chcą kupić naprawdę wyśmienitą gitarę, za niezbyt dużą kwotę. Jako tańsza wersja Gibsona został opracowany według specyfikacji modelu z roku 1962.
Gryf, zarówno jak korpus zrobiono z drzewa mahoniowego, natomiast podstrunnica z palisandru. Kształt korpusu jest przybliżony kształtem do Gibsona SG, wraz z charakterystycznymi wycięciami w kształcie "rogów diabła". Dzięki takiemu wykończeniu korpusu bez większych problemów możemy się dostać do każdego z 22 progów. Inkrustacjami, jakich użył producent aby oznaczyć progi są zwyczajne trapezoidy stworzone z masy perłowej. Gitara dostępna jest w dwóch kolorach: cherry oraz ebony.
Jeśli chodzi o sprawy elektroniczne, za przekaz dźwięku odpowiedzialne są dwa przetworniki typu humbucker Alnico. Dzięki takiemu doborowi przetworników, gitara nadaje się idealnie do ciężkiej muzyki, choć z pewnością sprawdzi się w każdym gatunku. Znajdziemy tu potencjometry, 2 do zmiany barwy dźwięku oraz kolejne 2 do zmiany głośności, jak również trójpozycyjny przełącznik.
Epiphone G400 jest jedną z najbardziej cenionych gitar wśród muzyków, ze względu na swoją cenę jak również i solidność, z jaką została wykonana. Według wielu jest do jedna z najlepszych gitar do 1500 zł.

Dane techniczne:
- Mostek typu Tune-o-matic
- 2 przetworniki typu humbucker Alnico
- 22 progi
- Wklejany gryf

Brak komentarzy: